Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki kolor najlepiej wybrać do pokoju dziecięcego?

2018-01-02
Jaki kolor najlepiej wybrać do pokoju dziecięcego?

Ponadczasowe barwy: Szarość i biel

Ponadczasowymi kolorami mebli są biel i szarość, które doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Neutralne odcienie mają wyjątkową zdolność do tworzenia spokojnej atmosfery, co jest szczególnie ważne w przestrzeniach przeznaczonych dla małych dzieci. Działanie uspokajające tych barw pomaga maluchom zrelaksować się i wyciszyć, co sprzyja zarówno zabawie, jak i koncentracji podczas nauki i czytania.

Uniwersalność w dopasowaniu do wnętrza

Meble w bieli i szarości charakteryzują się wszechstronnością i łatwością w komponowaniu z innymi pozostałymi dekoracyjnymi. Stonowane barwy doskonale współgrają z różnymi dodatkami, takimi jak kolorowe poduszki, zabawki, obrazy czy zasłonki. Dzięki temu można łatwo zmieniać wygląd pokoju dziecka, dodając jedynie nowe kolorowe akcenty, bez potrzeby wymiany mebli.

Biel i szarość stanowią również idealne tło dla bardziej wyrazistych ozdób. Intensywne kolory i wzory na ścianach, dywanach czy zasłonach będą się świetnie prezentować na tle neutralnych odcieniach mebli, które nie będą konkurować z dekoracjami, a dodatkowo je podkreślać. Pozwala to na większą swobodę w aranżacji pokoju dziecka i daje możliwości wprowadzania zmian w miarę dorastania i zmieniających się upodobań dziecka.

Dodatkowo, meble w bieli i szarości są bardzo praktyczne. Jasne odcienie bieli i szarości są mniej podatne na widoczne zabrudzenia i łatwe w utrzymaniu czystości, co jest kluczowe w przypadku przestrzeni użytkowanych przez maluchy. Wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji materiały sprawiają, że meble te będą służyły przez wiele lat, zachowując przy tym swój estetyczny wygląd.

Podsumowując, odcienie bieli i szarości to doskonałe wybory kolorystyczne do dziecięcych mebli. Jasne odcienie nie tylko wprowadzają spokój i sprzyjają koncentracji, ale także oferują dużą praktyczność i wszechstronność aranżacyjną. Dzięki nim, pokój dziecka może stać się miejscem pełnym kreatywności, radości i spokoju, a jednocześnie łatwym do dostosowania do zmieniających się potrzeb i zainteresowań.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel